Yerel Seo

Hedeflediğiniz Konumlarda Çevrimiçi Görünürlüğünüzü Artırın

Müşterilerimiz Ne Diyor?

Metin Sak

Metin Sak

İşletme Sahibi – Beyaz Eşya Servisi

“FBZ Dijital ile daha çok müşteri sahibi oldum.”

“Dijitale inancım vardı. Sadece Çalışacağım firma hakkında karamsarlığım vardı. FBZ Dijital ile Önce kazandım daha çok müşteri Sahibi oldum. Kazandıkça ödeme yaptım. Hem işim büyüdü Hem internet yolu ile müşteri sahibi oldum. FBZ Dijital ile çalıştığım için mutluyum teşekkür ediyorum”

Sosyal Medya Yönetimi

Onur Kınalı

İşletme Sahibi – T-Pak Catering Firması

“FBZ dijital ile tanışıp anlaştıktan sonra gerçekten çok doğru bir tercih yaptığımı anladım.”

“Ticari olarak firmamızı daha fazla duyurmak için bir dijital danışman ile çalışmanın ne kadar olumlu etkisi olacağını bildiğim halde, ne yazık ki işi biliyorum deyip asla profesyonel olmayan firmalardan dolayı güvensiz ve çok temkinliydim fakat FBZ dijital ile tanışıp anlaştıktan sonra gerçekten çok doğru bir tercih yaptığımı anladım. Çok Teşekkür Ederim.”

Google Haritalar ve SEO

Eda Ustaosmanoğlu

İdari İşler Müdürü – Ofsüt

“Müşteri kitlemizi büyüttük”

“Dijital medya gücünün her zaman farkında ol sakta bu gücü nasıl doğru ve etkili kullanabileceğimiz hakkında yeterli bilgiye sahip değildik. Bu noktada FBZ Dijital ile yollarımız kesişti. İlk olarak hedef kitlemizle buluşmamızı sağlayarak müşteri kitlemizi büyüttük.”

Tüketicilerin yaklaşık %81’i yerel işletmeleri çevrimiçi olarak arıyor ve SEO yerel mobil aramalarının yaklaşık %72’si 24 saat içinde bir mağaza ziyareti veya telefon görüşmesi ile sonuçlanıyor. Yerel arama motoru optimizasyonu çabalarınızı hızlandırın ve markanızı bölgenizdeki yüksek niyetli müşterilerle buluşturun.

FBZ İnternet Pazarlama Ajansı, işletmenizin yerel SEO arama sorgularında üst sıralarda yer almasını ve gelir artışı elde etmesini sağlamak için dönüşüm odaklı yerel SEO hizmetleri sunar.

Yerel SEO Nedir?

Güçlü Dijital Markalaşma ile Nişinize Hakim Olun

Milyonlarca müşteri her gün yerel işletmeleri arıyor ve potansiyel müşterilerin yaklaşık %81’i marka işlemlerini kolaylaştırmak için dijital yeteneklere ihtiyaç duyuyor. Sağlam bir yerel işletme SEO varlığı olmadan, değerli olası satışları, trafiği ve satış fırsatlarını kaçırıyorsunuz.

Yerel arama optimizasyonu nedir?

Yerel SEO, bir coğrafi alandaki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler), gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazaların ve çok konumlu işletmelerin yerel arama görünürlüğünü iyileştirme sürecidir.

Bir markanın ulusal veya küresel ölçekte aranabilirliğini artırmaya odaklanan geleneksel SEO’nun aksine, yerel arama motoru optimizasyonu “yakınımdaki” ve coğrafi özel arama sorgularını hedefler. Google yerel SEO’nun amacı, marka görünürlüğünüzü vitrininizin ötesinde artırmak ve işletmenizi yerel çevrimiçi topluluktaki potansiyel müşteriler için daha erişilebilir kılmaktır.

Yerel Seo

Yerel SEO sıralama faktörleri nelerdir?

Google, arama sıralamalarınızı belirlemek için çeşitli yerel SEO sıralama faktörlerine bakar. Bunlar şunları içerir:

 • Google Benim İşletmem (konum) girişi
 • Yerel işletme alıntılarında isim, adres ve telefon numarası (NAP) tutarlılığı
 • Alan Kurumu
 • Yerel arama alıntılarının kalitesi
 • Arama sonuçlarından tıklama oranı (TO)
 • Anahtar kelimeler
 • Kullanıcı deneyimi (UX)
 • Kaliteyi, hızı ve çeşitliliği gözden geçirme
 • Bağlantı sinyalleri
Yerel Seo

Yerel SEO nasıl yapılır?

Yerel SEO, aşağıdakiler dahil yerel SEO sıralamanızı yükseltmek için çeşitli yerel dijital pazarlama taktiklerinden yararlanır:

 • Yerel işletme SEO anahtar kelime hedefleme
 • Google Benim İşletmem optimizasyonu
 • Yerel arama alıntıları
 • Çevrimiçi itibar yönetimi
 • Bağlantı kurma
 • Sayfa İçi SEO
 • SEO yerel açılış sayfası optimizasyonu
 • Google yerel SEO içerik pazarlaması

Hizmet lokasyonlarınızda rekabet edebilmek için yerel arama optimizasyonunun ne olduğunu ve yerel SEO’nun nasıl yapıldığını anlamak çok önemlidir. Yerel arama optimizasyonunuza şimdi başlayın ve markanızı ideal kitle segmentlerinizin önüne yerleştirin.

Yerel SEO’nun ne olduğunu ve yerel SEO sıralamanızı nasıl yükselteceğinizi öğrenmek için uzman yardımına mı ihtiyacınız var? En iyi yerel SEO şirketi, tüm yerel SEO pazarlama sorularınızı yanıtlayabilir ve yerel SEO optimizasyon çabalarınızda size rehberlik edebilir.

En İyi Yerel SEO Hizmetlerinden Yararlanın ve Gelirinizi Artırın

FBZ İnternet Pazarlama Ajansı, Trabzon’da bulunan ve ülke çapındaki işletmelere kapsamlı yerel arama motoru optimizasyonu hizmetleri sağlayan en iyi yerel SEO şirketidir. Yerel SEO’nun marka başarısı için gerekli olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle, yerel dijital pazarlama ve yerel arama optimizasyonu çabalarınızda size yardımcı olmak için buradayız.

Özel yerel SEO şirketiniz olarak, yalnızca yerel SEO hizmetlerini yürütmüyoruz ve yerel işletme SEO raporları sağlıyoruz. Yerel SEO uzmanlarımız ayrıca ekibinize 1) yerel SEO’nun ne olduğunu ve 2) yerel SEO’nun nasıl etkili bir şekilde yapılacağını açıklar. Aynı perspektifte olduğumuzdan emin olmak için, paketlerinize dahil olan her bir yerel SEO stratejisini özetleyen bir yerel SEO kontrol listesi oluşturuyoruz.

Yerel bir topluluğa hizmet veren tek bir konumunuz veya eyalet veya ülke genelinde birden fazla konumunuz olsun, yerel arama motoru optimizasyonu şirketimiz, işletmenizin yerel SEO arama sonuçlarınızda daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir.

Yerel Seo

Yerel SEO İşletmeniz İçin Neden Önemlidir?

Arama Motorlarında ve Beklentilerinizde Kalıcı Bir İzlenim Yaratın

Günümüzün rekabetçi dijital ortamında, en iyi yerel SEO hizmetlerine yatırım yapmak, gelişen bir işletme ile başarısız bir kuruluş arasındaki fark anlamına gelebilir. Yerel dijital pazarlama ve yerel SEO hizmetleri, kampanya öncelikleriniz arasında nereye düşüyor?

Yerel Seo

Bir MarketingSherpa araştırması, hangi arama türünün markaların pazarlama hedefleri üzerinde en büyük etkiye sahip olduğunu belirledi ve ankete katılanların yaklaşık %54’ünün yerel aramanın dijital pazarlama çabaları üzerinde en olumlu etkiye sahip olduğunu düşündüğünü keşfetti.

Açıkçası, dijital hakimiyet, her büyüklükteki işletmenin çabalarını yerel SEO optimizasyonuna yoğunlaştırmasını hayati hale getirdi. Küçük işletmeler ve çok konumlu firmalar için yerel SEO, nitelikli potansiyel müşteriler edinmek ve bunları satışa dönüştürmek için kritik bir stratejidir. Yerel bir SEO stratejiniz yoksa, işinize başlangıçta fark ettiğinizden daha fazla zarar veriyor olabilirsiniz.

Yerel arama motoru optimizasyonu hizmetlerine yatırım yapma konusunda hala kararsız mısınız? Olmamalısınız. Yerel SEO’nun faydaları şunlardır:

 • Daha güçlü yerel topluluk erişimi
 • Artan satış geliri
 • Optimize edilmiş Google My Business girişi
 • Sadık müşterilerle tekrar iş yapma
 • Yüksek yetkili yerel işletme alıntıları
 • Daha fazla yaya trafiği
 • Çok kanallı yerel dijital pazarlama kampanyaları
 • Güvenilir çevrimiçi itibar
 • Daha yüksek yerel SEO sıralaması
 • Gelişmiş Google Haritalar görünürlüğü
 • Daha fazla hedeflenen web sitesi trafiği
 • Azaltılmış reklam maliyetleri
 • Potansiyel müşterilerden daha fazla telefon görüşmesi ve site sorgusu
 • Artan güvenilirlik ve pazar otoritesi

Olumlu Sonuçlar Olan Yerel Arama Motoru Optimizasyonu Hizmetleri

Bu Rekabetçi Pazarda Öne Çıkın

2005 yılından bu yana, yerel SEO firmamız, işletmelerin arzu ettikleri yerel pazar konumunu elde etmelerine yardımcı olan yerel arama motoru optimizasyonu hizmetlerini aktif olarak geliştirmektedir. Küçük işletmeler ve çok konumlu firmalar için yerel SEO’ya benzersiz yaklaşımımız, çok sayıda müşteri başarı öyküsüne yol açmıştır:


FBZ’de en iyi yerel SEO şirketi olmak için gece gündüz çalışıyoruz ve çabalarımız yıllar boyunca karşılığını verdi.


Yerel arama optimizasyonunuzu yerel SEO uzmanlarımıza emanet edin ve yerel SEO’nun birçok avantajından yararlanmanıza yardımcı olmamıza izin verin.

Google My Business Neden Yerel SEO’nun Büyük Bir Parçası?

Pazar Erişiminizi Genişletin ve Tüketici Güvenini Kazanın

Google My Business, pazarlamacıların marka bilgilerinin Google Arama ve Google Haritalar’da nasıl sunulacağını yönetmelerine olanak tanıyan, Google tarafından desteklenen ücretsiz bir pazarlama aracıdır. Google My Business sayfanız, potansiyel müşterilere çevrimiçi aramalarında yardımcı olmak için şirketinizin NAP bilgisi, çalışma saatleri, web sitesi bağlantısı ve müşteri incelemeleri gibi değerli işletme ayrıntılarını gösterir.

Google My Business SEO’ya neden öncelik vermelisiniz? Google My Business optimizasyonu, yerel SEO pazarlamasının çok önemli bir yönüdür. Google My Business sayfanız, çevrimiçi başarınızı belirleyen yerel SEO sıralama faktörlerinden biri olarak hizmet eder. Google My Business girişinizi talep ederek, arama motorlarının markanızın varlığını ve özgünlüğünü doğrulamasını sağlarsınız.

Google My Business optimizasyonunu yerel SEO pazarlama çabalarınıza dahil etmeniz için daha fazla neden:

Yerel Seo
 • Marka bilinirliği oluşturun
 • Doğru iş bilgileri sağlayın
 • Müşteri katılımını artırın
 • Çevrimiçi güvenilirliğinizi artırın
 • Potansiyel gelirden yararlanın
 • Müşteri güvenini kazanın
 • Nitelikli potansiyel müşteriler ve trafik sağlayın
 • Önemli haberler ve güncellemeler yayınlayın
 • İtibarınızı yönetin

Google My Business SEO, markanızın web sitenize güvenilirlik ve tıklamalar kazandırmasına yardımcı olmanın kesin yollarından biridir. Google My Business optimizasyon hizmetimizden yararlanın ve daha fazla kullanıcıyı çevrimiçi mağazanızı ve fiziksel konumunuzu ziyaret etmeye ikna edin.

Google My Business ajansımızın Google Harita SEO’nuzu ve genel yerel SEO optimizasyonunuzu nasıl kolaylaştırabileceğini keşfedin.

FBZ dijital’ın Yerel SEO Hizmetleri

Arama Sonuçlarında Üst Sıralarda Yer Alın ve Dönüşümlerinizi Artırın

Yerel Seo

Yerel SEO Denetimi

Yerel SEO ajansımız, mevcut yerel SEO sıralamanızı belirlemek, eyleme geçirilebilir bilgiler elde etmek ve yerel SEO kontrol listenizi oluşturmak için kapsamlı bir yerel SEO denetimi gerçekleştirir. NAP görünürlüğünüzü kontrol ediyor, coğrafi konumunuzu ve hizmet alanlarınızı belirliyor ve Google My Business girişinizi inceliyoruz. Yerel SEO stratejinizi tamamlamak için yerel SEO uzmanlarımız ayrıca Google My Business sayfa denetimi, inceleme analizi, açılış sayfası denetimi, yerel alıntı analizi, rakip kıyaslaması ve organik bağlantı ve ceza analizi gerçekleştirir.

Yerel Seo

Anahtar Kelime Araştırma ve Strateji

Stratejik yerel SEO pazarlama hizmetleriyle yerel erişiminizi artırın ve hedeflenen kitle segmentlerini çekin. Coğrafyaya özgü, sektörle ilgili anahtar kelimeleri belirlemek ve bunları arama amacına göre düzenlemek için kapsamlı anahtar kelime araştırması ve analizi yapıyoruz. Yerel SEO uzmanlarımız arama terimlerinizi belirledikten sonra, yerel temalı web sitesi içeriği geliştirmenize yardımcı olacak yerel bir SEO kılavuzu oluşturuyoruz. Yerel SEO danışmanımız ayrıca, sıralamalarınızı izlemek için istediğiniz zaman kontrol edebileceğiniz bir anahtar kelime sıralama raporu da sağlar.

resim_2021-07-31_225527

Google Benim İşletmem SEO’su

Google My Business uzmanlarımızın yardımıyla Google Harita konumlarınızı yönetin ve marka bilgilerinizin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olun. Google My Business hizmetlerimiz, Harita SEO ile Bing ve Yahoo yerel optimizasyonunu içerir. Bu işletme profillerinin aynı marka kimliğini taşımasını ve hedef konumunuz veya hizmet alanınız için optimize edilmesini sağlıyoruz. Google My Business uzmanlarımız, size mümkün olan en iyi, hatasız yerel varlığı sağlamak için işletme bilgilerinizi web üzerinde de denetler.

Yerel Seo

E-Ticaret SEO’su

Araştırmalar, tüketicilerin yaklaşık %50’sinin alışveriş kararları vermeden önce bir mobil arama yaptığını gösteriyor. En iyi yerel SEO hizmetlerini alın ve markanızı yerel topluluğunuzdaki modern tüketicilerle birleştirin. Yerel dijital pazarlama ajansımız, Google My Business konumlarında işletme profilinizi talep eder ve optimize eder, coğrafi hedefli içerik ve anahtar kelimelerden yararlanır, yerel işletme referanslarınızı oluşturur ve çevrimiçi incelemelerinizi yönetir.

Yerel Seo

Sayfa İçi Optimizasyon

Web siteniz hedef konumunuz için optimize edilmiş mi? FBZ’nin yerel arama motoru optimizasyonu hizmetleri, sitenizin hizmet alanınızda üst sıralarda yer almasını sağlamak için sayfa optimizasyonunu kapsar. Ana sayfanızı ve meta verilerinizi coğrafi özel anahtar kelimelerle optimize ediyor, hizmet, şehir ve sektör sayfaları oluşturuyor, sosyal medya sinyalleri oluşturuyor ve web siteniz genelinde yerel SEO en iyi uygulamalarını uyguluyoruz. Yerel SEO şirketimiz, arama motorlarının marka tekliflerinizi ve hedef konumlarınızı anlamasını kolaylaştırmak için web sayfalarınıza yerel işletme şeması da uygular.

Yerel Seo

Bayilik SEO’su

İşletmeniz şehir veya bölge genelinde birden fazla yere hizmet veriyor mu? FBZ’nin yerel SEO pazarlama hizmetleriyle hizmet konumlarınızda marka tutarlılığı ve başarı sağlayın. Farklı Google My Business konumlarınızı en iyi sektör dizinlerinde listeliyor, yerel referanslarınızı optimize ediyor, konuma dayalı anahtar kelimeler kullanıyoruz ve web sitenizde ve sosyal medya profillerinizde yerel franchise incelemelerini tanıtıyoruz. Yerel SEO pazarlama şirketimiz, site ziyaretlerinizi ve dönüşümlerinizi artırmak için yerel açılış sayfalarınız ve kurumsal web siteniz arasında bir denge kurar.

Yerel Seo

Link İnşası

Uygun fiyatlı yerel SEO hizmetlerine yatırım yapın ve dijital ayak izinizi genişletin. En iyi yerel SEO şirketlerinden biri olarak, arama motorlarının işletmenizin web üzerinde doğru bir temsilini bulmasını sağlıyoruz. SEO hizmeti şirketimiz, hiper yerel SEO açılış sayfaları oluşturur, yerel SEO referanslarınızı oluşturur, yüksek alan alaka düzeyine sahip anahtar kelimelerden yararlanır ve e-posta tanıtım kampanyaları başlatır. İşletmenize en fazla değeri veren bağlantıları çekmek için GMB SEO ve yerel bağlantı kurma en iyi uygulamalarını takip ediyoruz.

Yerel SEO, Potansiyel Müşteri Yaratmasını Nasıl Sağlar?

Marka Adınızı Daha Tanınır Hale Getirin

Potansiyel müşteri oluşturma ve yerel arama hizmeti de dahil olmak üzere, başarılı bir pazarlama planı oluşturmaya ve uygulamaya birkaç unsur girer. Potansiyel müşteri üretimi, işinizin can damarı olarak hizmet eder. Düzenli bir nitelikli potansiyel müşteri akışı olmadan, işletmeniz satış yapmak ve genişlemek için zorluk çekecektir. Yerel SEO ise potansiyel müşterileri web sitelerinize çeken bir huni görevi görür.

Yerel referans hizmeti ve Google My Business optimizasyon hizmeti gibi yerel işletme Yerel Seo hizmetleri, marka bilinirliğinizi artırarak ve web sitenize organik trafik çekerek olası satış yaratma çabalarınızı tamamlar. Topluluğunuzda web sitenizi ne kadar çok kişi görebilirse, tıklama alma ve onları potansiyel müşterilere dönüştürme şansınız o kadar yüksek olur.

Yerel Seo

Potansiyel müşteri elde etmek için yerel SEO pazarlama hizmetlerini kullanmak, aşağıdakiler için fırsatlar da oluşturur:

 • Yerel arama referanslarınızı oluşturma
 • Çevrimiçi inceleme toplama
 • Uygun sosyal ağlara katılmak
 • Uzman içerik oluşturma
 • Görünürlük sorunlarını giderme
 • Stratejik bir yerel pazara nüfuz etmek
 • İşle ilgili anahtar kelimeler için sıralama
 • Sayfa ziyaretçilerini potansiyel müşterilere ve satışa dönüştürme

FBZ’nin Yerel SEO Hizmetleri Neden Diğerlerinden Daha İyi?

Doymuş Bir Çevrimiçi Pazarda Başarılı Olun

Yerel SEO’nun nasıl yapılacağına hakim olmak, kârlı sonuçlar üretmek için yılların deneyimi ve eğitimi gerektirir. FBZ’de, yerel SEO alıntılarını artırırken ve diğer yerel seo pazarlama taktikleri üzerinde çalışırken ticari operasyonlar yürütmenin üretkenliğinizi ve ruh sağlığınızı olumsuz etkileyebileceğini biliyoruz. Bu nedenle yerel SEO şirketimiz, ekstra görevleri omuzlarınızdan almak için burada.

En İyi Yerel SEO Şirketi Nasıl Seçilir

Dijital Başarınızı Uzmanlara Emanet Edin

Bölgenizdeki yerel SEO ajanslarını değerlendirmekte zorlanıyor musunuz? Google My Business hizmetlerinizi ve diğer yerel dijital pazarlama süreçlerinizi yönetmek için doğru çevrimiçi yerel SEO şirketini bulmak, önemli ölçüde zaman ve dikkatli düşünme ve planlama gerektirir.

En iyi yerel SEO şirketleri listenizi daraltmanıza yardımcı olacak en önemli hususlar şunlardır:

resim_2021-07-31_230647

1. Yerel SEO Paketleri

Güvenilir yerel SEO ajansları, ihtiyaçlarınıza, tercihlerinize, sınırlamalarınıza ve yeteneklerinize uyan çok çeşitli yerel SEO çözümleri sunar. Mevcut pazar durumunuzu analiz eden ve yerel SEO hedeflerinize ulaşmak için net bir yol haritası çizen yerel bir SEO hizmet sağlayıcısı seçin. Yerel SEO hizmetlerimizin yanı sıra, işletmenizin nerede olduğunu ve nerede olması gerektiğini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir dijital pazarlama stratejisi geliştirme hizmeti de sunuyoruz.

resim_2021-07-31_230955

2. Yerel SEO Fiyatlandırması

Pazarlamacılar arasında yaygın bir hata, paket eklerini ve devam eden yerel SEO fiyatlandırmasını incelemeden uygun fiyatlı yerel SEO sunan bir SEO hizmeti şirketi seçmektir. Siz de aynı hatayı yapmayın. Şeffaf yerel SEO fiyatlandırması sunan ve kampanyanız ilerledikçe fiyat tahminleri sağlayan yerel bir SEO ajansıyla çalışın.

resim_2021-07-31_230027

3. Sektörel Deneyim

Yerel SEO’nun avantajlarından yararlanmak için, seçtiğiniz yerel SEO hizmet sağlayıcınızın sektör gereksinimlerinizi, pazar standartlarınızı ve rekabeti anlaması gerekir. Güvenilir yerel SEO ajansları, sektörler arasında farklı markalar için yerel SEO kampanyalarıyla uğraşırken yılların deneyimine ve uzmanlığına sahiptir. Yerel SEO şirketimiz, çeşitli uzmanlıklara sahip onlarca işletme ile çalışmaktadır. Müşterilerimizin hizmetimiz hakkında söylediklerini keşfedin.

İŞİNİZİ BÜYÜTMEYE HAZIR MISINIZ?

Sonuç odaklı bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmak için bizimle iletişime geçin

TRABZON WEB TASARIM
WhatsApp
Şimdi Ara