Google Haritalar ve Seo

Google Haritalar ve Seo Optimizasyonu ile Doğru Hedef Kitleye Daha Hızlı Ulaşın

Müşterilerimiz Ne Diyor?

Metin Sak

Metin Sak

İşletme Sahibi – Beyaz Eşya Servisi

“FBZ Dijital ile daha çok müşteri sahibi oldum.”

“Dijitale inancım vardı. Sadece Çalışacağım firma hakkında karamsarlığım vardı. FBZ Dijital ile Önce kazandım daha çok müşteri Sahibi oldum. Kazandıkça ödeme yaptım. Hem işim büyüdü Hem internet yolu ile müşteri sahibi oldum. FBZ Dijital ile çalıştığım için mutluyum teşekkür ediyorum”

Trabzon Web Tasarım

Onur Kınalı

İşletme Sahibi – T-Pak Catering Firması

“FBZ dijital ile tanışıp anlaştıktan sonra gerçekten çok doğru bir tercih yaptığımı anladım.”

“Ticari olarak firmamızı daha fazla duyurmak için bir dijital danışman ile çalışmanın ne kadar olumlu etkisi olacağını bildiğim halde, ne yazık ki işi biliyorum deyip asla profesyonel olmayan firmalardan dolayı güvensiz ve çok temkinliydim fakat FBZ dijital ile tanışıp anlaştıktan sonra gerçekten çok doğru bir tercih yaptığımı anladım. Çok Teşekkür Ederim.”

Google Haritalar ve SEO

Eda Ustaosmanoğlu

İdari İşler Müdürü – Ofsüt

“Müşteri kitlemizi büyüttük”

“Dijital medya gücünün her zaman farkında ol sakta bu gücü nasıl doğru ve etkili kullanabileceğimiz hakkında yeterli bilgiye sahip değildik. Bu noktada FBZ Dijital ile yollarımız kesişti. İlk olarak hedef kitlemizle buluşmamızı sağlayarak müşteri kitlemizi büyüttük.”

Google Benim İşletmem Optimizasyonu (Google Haritalar ve SEO) 

Doğru bir Google My Business listesine sahip olmak, işletmenizi Google aramalarına eklemenin en iyi yoludur.

Google Benim İşletmem Kurulumu

Google Harita sayfanızın optimizasyonu artık çok önemlidir. Google Benim İşletmem (Harita – Konum) için işletme sahiplerinin, işletmelerinin ne yaptığını açıklamak üzere kullanabilecekleri yaklaşık 4000 kategori var. Google İşletme profili, işletmenizin yeni müşteriler çekmesine yardımcı olacaktır. Google’daki işletme girişiniz, trafik oluşturmanın ve yeni müşteriler geliştirmenin en iyi yollarından biridir.

Google Haritaların Faydaları

Google Benim İşletmem bilgileri, kullanıcılar Google Arama ve Haritalar’da sizin işletmenizi veya sizinki gibi işletmeleri aradığında sayfada görünür. Google Haritalar Optimizasyonu, Google İşletme Profilinizi oluşturmayı ve güncellemeyi kolaylaştırır.

Etkili bir Google İşletme hesabı kullanımının ve Google Harita SEO optimizasyonunun;

 • Google Benim İşletmem kaynaklı telefon görüşmeleri
 • Web sitenizi ziyaret eden Google Harita kullanıcıları
 • İşletmenizi bulmak için kullanılan sorgular
 • Yol tarifi isteyen müşteriler
 • Sizin veya işletmenizin fotoğraf görünümleri
 • ve daha pek çok diğer faydaları bulunmaktadır.

“Bir işletme, ayda ortalam olarak 1.009 aramada bulunur ve bunların %84’ü keşif aramalarından gelir.” (Bright Local araştırması)

Google Benim İşletmem Kontrol Paneli

Google, kontrol panelinde çok çeşitli farklı araçlar sunar. Bunları araştırmak ve hesabınızı daha derinlemesine incelemek için kullanabiliyoruz. Bu gösterge tablosunu reklam planınızı güncellemek için dahi kullanabilmekteyiz.

Google Haritalar ve SEO Çalışmalarımız ile:
Trafiğinizi Artırıyoruz

Uygun şekilde optimize edilmiş bir Google Harita listeleme sayfasına sahip olarak web sitenize ve işletmenize yeni trafik çekiyoruz.

Performansınızı Yönetiyoruz

Google Benim İşletmem girişiniz, Google aramalarda ve Google Haritalar’da daha fazla görünürlük ve daha fazla fırsat elde etmenize yardımcı oluyor.

İşinizi Büyütüyoruz

Google’da reklam için yaptığınız ödemeleri azaltarak müşteri edinmenizi sağlıyoruz.

Kapsamlı, hedef odaklı bir yerel SEO stratejisi oluşturup uygulayarak Google Haritalardaki bu yerel aramaları sizin için yakalıyoruz.

Yerel SEO Hizmetlerimiz

FBZ Dijital, araştırma yapmaktan optimizasyona, anahtar kelime takibinden sürekli raporlamaya ve danışmanlığa kadar tam kapsamlı yerel SEO hizmetleri sunar.

Google Benim İşletmem (Google Harita) Optimizasyonu

Google Benim İşletmem, işletmelerin ve kuruluşların bilgilerini Google arama ve haritalarda yönetmelerine olanak tanımak için Google tarafından sağlanan ücretsiz bir araçtır. Bu profili oluşturmak ve optimize etmek, işletmenizin alakalı yerel aramalara dahil edilmesini sağlar. Ne yazık ki, gördüğümüz en büyük yerel SEO eksikliklerinden biri, Google İşletme profillerini sahipsiz ve optimize edilmemiş halde bırakmaktır.

Ekibimiz, aşağıdakiler dahil olmak üzere Google Harita Konum girişlerinizde güncellemeler yapabilir:

 • Hesabınızı oluşturma
 • İlgili sektör/iş kategorilerinin seçilmesi
 • Fotoğraf ve videolarınızı ekleme
 • Genel Harita performansını izleme
 • ve yorumlarınızı – yorum cevaplarınızı denetleme

Ardından, web sitenize ne kadar trafik ve dönüşüm getirdiği ve daha iyi sonuçlar için nasıl optimize edileceği de dahil olmak üzere Google Haritalar girişinizin performansı hakkında her ay size düzenli raporlar vererek gelişiminize katkı sağlıyoruz.

GOOGLE HARİTALAR VE SEO İLE İŞİNİZİ BÜYÜTMEYE HAZIR MISINIZ?

Sonuç odaklı bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmak için bizimle iletişime geçin

TRABZON WEB TASARIM
WhatsApp
Şimdi Ara