E-Ticaret Pazarlaması

Ziyaretçilerinizi Ödeme Yapan Müşterilere Dönüştürün ve Kârlı, Uzun Vadeli Büyüme Sağlayın

Müşterilerimiz Ne Diyor?

Metin Sak

Metin Sak

İşletme Sahibi – Beyaz Eşya Servisi

“FBZ Dijital ile daha çok müşteri sahibi oldum.”

“Dijitale inancım vardı. Sadece Çalışacağım firma hakkında karamsarlığım vardı. FBZ Dijital ile Önce kazandım daha çok müşteri Sahibi oldum. Kazandıkça ödeme yaptım. Hem işim büyüdü Hem internet yolu ile müşteri sahibi oldum. FBZ Dijital ile çalıştığım için mutluyum teşekkür ediyorum”

Sosyal Medya Yönetimi

Onur Kınalı

İşletme Sahibi – T-Pak Catering Firması

“FBZ dijital ile tanışıp anlaştıktan sonra gerçekten çok doğru bir tercih yaptığımı anladım.”

“Ticari olarak firmamızı daha fazla duyurmak için bir dijital danışman ile çalışmanın ne kadar olumlu etkisi olacağını bildiğim halde, ne yazık ki işi biliyorum deyip asla profesyonel olmayan firmalardan dolayı güvensiz ve çok temkinliydim fakat FBZ dijital ile tanışıp anlaştıktan sonra gerçekten çok doğru bir tercih yaptığımı anladım. Çok Teşekkür Ederim.”

Google Haritalar ve SEO

Eda Ustaosmanoğlu

İdari İşler Müdürü – Ofsüt

“Müşteri kitlemizi büyüttük”

“Dijital medya gücünün her zaman farkında ol sakta bu gücü nasıl doğru ve etkili kullanabileceğimiz hakkında yeterli bilgiye sahip değildik. Bu noktada FBZ Dijital ile yollarımız kesişti. İlk olarak hedef kitlemizle buluşmamızı sağlayarak müşteri kitlemizi büyüttük.”

E-Ticaret

E-ticaret optimizasyonu nedir?
E-ticaret optimizasyonu, web sitenizi geliştirmeye ve ziyaretçilerin kolayca müşterilere dönüşmesine olanak tanıyan bütünsel bir yaklaşımdır. Gezinme ve tasarımdan içerik ve ürün açıklamalarına kadar, web sitenizdeki her şey kullanıcıları kasıtlı olarak nihai hedefe yönlendirmelidir. O hedef de ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almalarıdır.
Dönüşüm oranı optimizasyonu bu kadar ayrıntılı bir süreç olduğundan, kapsamlı bir CRO denetimi gerçekleştirmeden neyin değiştirilmesi veya eklenmesi gerektiğini bilmek zor. Hem web tasarımında hem de SEO’da 10 yılı aşkın deneyime sahip ekibimiz, web sitenizi ve nihayetinde müşterinizin deneyimini geliştirmek için bilgi ve araçlara sahiptir.
Alışveriş yapanların %71’i, online mağazalardan daha iyi teklifler bulacaklarına inanıyorlar.
Online satışlar, ürün gelirinin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Buna rağmen küçük işletmelerin yalnızca %28’i ürünlerini internette satıyor ve daha da azı sitelerini hedef pazarlarını çekmek için optimize ediyor.
Siz çevrimiçi kârınızı artırmak için e-ticaret optimizasyonu kullanıyor musunuz? Ürün bazlı bir işiniz var ama müşterilerinizin online satın alma imkanı yok mu? Biz size yardımcı olabiliriz!
e-ticaret optimizasyon uzmanları
Çevrimiçi gelirinizi artırmanıza ve hedef pazarınızın dikkatini çekmenize yardımcı olmak için web sitenizi oluşturacak ve/veya optimize edeceğiz.
Aşağıdakiler dahil etkili e-ticaret pazarlama teknikleri kullanıyoruz:

 • SEO hizmetleri: Tüm büyük arama motorları olan Google, Yahoo ve Bing için optimize edin.
 • Site düzeni ve yapısı: Çevrimiçi mağazanızın temiz, gezinmesi kolay ve arama motoru dostu bir şekilde sunulmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışacağız.
 • Anahtar kelime araştırması: Kapsamlı anahtar kelime araştırması, birçok e-ticaret sitesinin ortak tuzaklarından kaçınmanıza yardımcı olabilir. Ürünleriniz için doğru adları ve açıklamaları seçmek çok önemlidir.
 • Optimize edilmiş içerik: Ürünlerinizle birlikte eklediğiniz içeriğin doğru şekilde optimize edildiğinden emin olmak, aramalarda daha kolay bulunmanız anlamına gelir.
 • PPC yönetimi: Sitenizin optimize edildiğinden emin olmanın yanı sıra, en önemli ürünlerinizin arama motorlarında yüksek oranda görünür olmasını sağlamak için Tıklama Başına Ödeme kampanyanızı da yöneteceğiz.
 • Zorlayıcı, harekete geçirici mesajlar (eylem çağrıları): İyi bir eylem çağrısına ve ilgi çekici içeriğe sahip olmak, yalnızca herhangi bir ürünü araştıran ziyaretçiyi, ödeme yapan (satın alan) bir müşteriye dönüştürebilir.

Aşağıdakileri içeren ayrıntılı aylık raporlamamızla e-Ticaret Optimizasyonuna yaptığınız yatırımın avantajlarını göreceksiniz:

 

 • Sitenizin etkinliğine tam bir genel bakış sağlayan Google Analytics raporları.
 • İstediğiniz zaman kontrol edebileceğiniz düzenli olarak güncellenen anahtar kelime sıralamaları.
 • Sitenizde yaptığımız çalışmaların ve saatlerimizi nasıl harcadığımızın ayrıntılı raporları.
 • Özel e-Ticaret optimizasyon uzmanınızdan, ayın e-ticaret etkinliğini ve iyileştirmelerini inceleyen aylık video özeti.
 • Ayrıca, tartışmak istediğiniz herhangi bir soru veya fikir için e-posta veya telefon yoluyla özel e-ticaret uzmanınızla iletişime geçebilirsiniz.

2019’da çevrimiçi alışveriş yapan yaklaşık 1,9 milyar küresel çevrimiçi alışverişçinin olacağının tahmin edildiğini biliyor muydunuz? (dikkat!! Bu bilgi güncel bir veriyle değiştirilmeli/Yenilenmeli)
E-ticaret satışı, günümüzde hem tekil girişimciler hem de büyük şirketler için ürün ve hizmet satmanın en karlı ve popüler yöntemlerinden biri haline geldi. Özel bir e-ticaret web sitesi tasarımıyla, dönüşüm ve satış oranlarınızı önemli ölçüde artırırken, hedef kitlenizi vitrininize çekebilirsiniz.
E-Ticaret İstatistikleri
Şu anda, e-ticaret satışlarının küresel olarak tüm satışların %13,7’sinden fazlasını oluşturması bekleniyor, bu da e-ticaretin artık çevrimiçi dünyada küçük bir niş alt kültür olmadığı anlamına geliyor. 2021 hızla yaklaşırken, e-ticaretin tüm satışların yaklaşık %17’sini oluşturması ve dünya çapındaki tüm perakende satışların dörtte birine ulaşması bekleniyor.
Ürün ve hizmetleri özgürce ve geleneksel mağazalarının sınırlamaları olmadan satabilme yeteneği ile, e-ticaret satışının günümüz toplumunda her zamankinden daha yaygın hale gelmesi şaşırtıcı değil.
Özel bir e-Ticaret Web Sitesi Tasarımının Faydaları
E-Ticaret vitrin pazarındaki artışla birlikte, kendi özel e-ticaret web tasarımınıza sahip olmak, tercih ettiğiniz pazar veya sektördeki potansiyel rekabet ve benzeri dijital vitrinlerden gerçek anlamda sıyrılmak için bir zorunluluktur. Genel, ilham vermeyen veya modası geçmiş görünen e-ticaret vitrinlerinin, dönüşüm oranlarını ve yatırım getirisini artırırken, bir yandan da satışları artırma olasılığı çok daha düşüktür. Özel bir web sitesi tasarımınız olduğunda, ziyaretçilerinizin ve markanız ile sunduğunuz şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlerin üzerinde kalıcı bir olumlu ilk izlenim bırakın.
Kişiselleştirilmiş tasarımlar, yaratıcı olurken, bir renk şeması seçerken ve markanızın estetiğini çevrimiçi bir varlık biçiminde uygularken size daha fazla özgürlük ve esneklik sağlar. Sıfırdan bir web sitesi düzeni oluşturmak, çevrimiçi mağazanızın baştan sona tüm görünümü ve duygusu üzerinde daha fazla kontrol sağlamanın bir yoludur.
Özel Web Tasarımında Uzmanlaşmış Bir Firma ile Çalışmanın Avantajları
Bir e-ticaret mağazası kurarken ve mevcut ve olası rekabetinizden sıyrılmak istiyorsanız, özel web tasarımında uzmanlaşmış bir şirketle çalışmanız şiddetle tavsiye edilir. Profesyonellerimiz, WordPress ve WooCommerce gibi platformlarla çalışma konusunda uzmanlaşmıştır.

Kişiselleştirilmiş web sitesi tasarımında uzmanlaşmış bir şirketle çalışmanın en dikkate değer artı ve avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Değerlendirme: Mevcut (varsa) web varlığınızın değerlendirilmesini ve değerlendirilmesini sağlayın. Ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve mesajlarınızı nasıl daha iyi ileteceğinizi öğrenin.
 • Duyarlı ve Mobil Dostu: Profesyonel web sitesi tasarımcıları ve geliştiricileri, duyarlı ve mobil uyumlu tasarım konusunda bilgilidir ve bir tablet veya akıllı telefon kullanarak göz atarak kitlenize yabancı kalmanızı engeller.
 • Modern Tasarım: Web geliştiricileri ve tasarımcıları, en son tasarım ve tarama trendlerini takip ederek, müşterilerine sektördeki mevcut trendlere ve tasarım standartlarına uyan birinci sınıf özgün tasarımlar sunar.

İster kullanılmayan bir pazara girecek olalım, ister son derece rekabetçi bir sektörde iş yapıyor olalım, kendi işimiz ve markamız için bir e-ticaret platformunu düşünmenin neden önemli olduğunu anlamak durumundayız. Doğru e-ticaret web tasarımı ve kurulumuyla, sunduğunuz ürün ve hizmetlere para verecek olan müşterileri çekmek için erişiminizi en üst düzeye çıkaracaksınız.

E-TİCARET İLE İŞİNİZİ BÜYÜTMEYE HAZIR MISINIZ?

Sonuç odaklı bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmak için bizimle iletişime geçin

TRABZON WEB TASARIM
WhatsApp
Şimdi Ara